Good Spy

Dobrzy szpiedzy w słusznej sprawie.

Good Spy

Tajemnicze biznesy właścicieli FAME MMA.

Fame MMA to dzisiaj jedna z prężniej rozwijających się organizacji sportów walki w Polsce. Gale z udziałem celebrytów i influenserów internetowych, mimo zaledwie półtorarocznego stażu przyciągają na hale sportowe dziesiątki tysięcy ludzi, a kolejne setki tysięcy wykupuje płatne transmisje w Internecie,zapewniając właścicielom ogromne wpływy. Kim są włodarze FAME MMA i skąd się wzięli?

Twarzami przedsięwzięcia są internetowi celebryci Wojciech Gola i Michał Baron, pierwszy znany z udziału w produkcjach MTV dla młodzieży, drugi z działalności internetowej na platformie Youtube. Obaj panowie posiadają jednak tylko 40% udziałów w spółce FAME MMA i jak sami wielokrotnie przyznawali to nie oni stoją za finansowym wsparciem organizacji. Kto więc jest ich cichym wspólnikiem?

Według KRS głównymi graczami posiadającymi po 30% akcji jest dwóch wielkopolskich biznesmenów, Krzysztof R. i Rafał P. To oni najprawdopodobniej wyłożyli miliony złotych, które gali FAME MMA pomogły nabrać tak szybkiego rozpędu. O ile Krzysztof R. pojawia się czasem w mediach to pan Rafał jest totalnie w nich nieobecny, rzadko wypowiadają się też o nim pozostali wspólnicy. Zastanawiające są również jego wcześniejsze biznesy, które wyglądają tajemniczo i mizernie.

Rafał P. od 2013 roku był w zarządzie kilku spółek o których tak naprawdę trudno coś powiedzieć. Główna działalność toczy się wokół firmy transportowej SWIFT sp. z o.o. na stronie internetowej chwalą się, że istnieją od 2013 roku i posiadają tabor wielkości 50 Tirów, mimo jednak takiego rozmachu nie ma o nich ani jednej opinii w internecie, zarówno ze strony pracowników (czy to zadowolonych czy nie) jak i kontrahentów. Branżowe portale, czy wyszukiwarki ofert pracy też o działalności firmy SWIFT milczą. Jedynym dowodem na to, że taka spółka faktycznie istnieje jest wpis w KRS i strona internetowa.

Jeszcze ciekawiej jest gdy spojrzy się na pozostałe aktywności Pana P. w Krajowym Rejestrze Sądowym. W ostatnich 5 latach był on członkiem zarzadu takich firm jak AGAMIK sp. z o.o., FUTURE HOUSE 4U sp. z o.o., BELLUM SPORTS czy XL TRANSPORT sp. z o.o. każde z tych przedsiębiorstw to jednak przedsiębiorstwo widmo, o którym niesposób znaleźć jakiejkolwiek informacji, w książkach adresowych nie ma podanych nawet numerów kontakowych,spółki te nie posiadają swoich witryn internetowych trudno tez o jakiekolwiek opinie w internecie. Dziwne to w szczególności gdy mówimy o działalnościach z sektora nieruchomości i transportu, którym na elementarnym rozgłosie powinno zależeć. Zastanawiające jest również to, że spółki Future House 4U i XL Transport mają nazwy zbliżone do faktycznie działających przedsiębiorstw operujących w tej samej branży czyli Future House z Białegostoku i XL Logistic z Częstochowy.

Pozostaje zadać pytanie czemu Pan Rafał, który tak chętnie chwali się swoim zamożnym życiem na portalach społecznościowych, tak mało informacji udziela o swojej działalności.

Absolwent dziennikarstwa i politologii na Uniwersytecie Śląskim. Z zamiłowania podróżnik i fan piłki nożnej.