Good Spy

Dobrzy szpiedzy w słusznej sprawie.

Good Spy

Francuskie wybrzeża zalane kokainą.

Jak podają francuskie agencje prasowe i międzynarodowe media, od początku października wybrzeża południowo-zachodniej Francji wyrzucają na brzeg ogromne paczki z narkotykami. Tylko w ostatnich 3 tygodniach policja zabezpieczyła prawie 900 kilogramów narkotyków, w tym 750 czystej w ponad 83% kokainy. Ten narkotyk w takim stężeniu jest śmiertelnie niebezpieczny gdyż nawet w najmniejszych ilościach grozi przedawkowaniem.

Nie przestraszyło to jednak lokalnych mieszkańców w samotnych poszukiwaniach zabłąkanych ładunków, tylko w ostatnim tygodniu służby mundurowe zatrzymały kilkanaście osób w tym kilku nieletnich z kilkukilogramowymi paczkami, które wyrzucił ocean. Rekordzistami jest dwóch siedemnastolatków złapanych na wyławianiu paczek o wadze ponad 15 kilogramów.

Sytuacja jest tak poważna, że lokalne władze zdecydowały się na zamknięcie kilkudziesięciu plaż wzdłuż Atlantyku, a policja prowadzi 24 godzinne patrole z użyciem helikoptera. Mieszkańcy południowo-zachodniej Francji muszą być również przygotowani na wyrywkowe zatrzymania i rewizje osobiste.

Obecnie francuskie służby przy współpracy z europejską policją antynarkotykową oraz amerykańską DEA prowadzą śledztwo mające na celu wskazanie miejsca pochodzenia kokainy.

Nieoficjalnie mówi się, że wysyłka miała trafić z Ameryki Południowej, do któregoś z portów w północnej Europie. Przemytnicy jednak ostrzeżeni przed interwencją francuskiej straży przybrzeżnej postanowili pozbyć się uciążliwego ładunku.

Całość dotychczas znalezionej nielegalnej kontrabandy szacuje się na ponad 200 milionów dolarów, co stanowi jedną z największych strat karteli narkotykowych w ostatniej dekadzie na Świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Absolwent dziennikarstwa i politologii na Uniwersytecie Śląskim. Z zamiłowania podróżnik i fan piłki nożnej.